Mgeneracja.pl – Portal biznesowo finansowy
GENERAL ELECTRIC+11.000123
SONY INC+125.10
SAMSUNG-25.10
APPLE INC-125.10
MICROSOFT-1.0068
GOOGLE-5.00631
YAHOO-22.244
NASDAQ-25.10
ENVATO+25.10
MET CREATIVE+107.600
TOTAL-0.4350
TOYOTA-0.0007
SIEMENS+0.0069
ASELSAN-1.0015
DOW JONES-140
S&P 500-41
GLOBAL DOW REALTIME-13.42

Małe kasy fiskalne z dużym potencjałem

Posted on 0

Share this on anywhere you want!

Prawidłowe prowadzenie sprzedaży często wymaga korzystania z urządzenia fiskalnego. Jednak przedsiębiorstwa mają różny charakter i przez to – jak nie trudno zgadnąć – wymagają zastosowania różnych rozwiązań technologicznych. W przypadku niedużego punktu handlowego bądź działalności mobilnej znaczenia nabierają takie aspekty, jak wielkość, masa i ergonomia konstrukcji. Jak mała potrafi być kasa lub drukarka rejestrująca? I czy gabaryty wpływają na ich możliwości?

Na co pozwalają małe kasy fiskalne?

Miniaturyzacja i cyfryzacja to znaczące osiągnięcia, które są chętnie wykorzystywane także w branży fiskalnej. Jakie korzyści idą za niedużymi technologiami sprzedaży? To przede wszystkim oszczędność miejsca, a także większe możliwości w zakresie dostosowania urządzenia do środowiska pracy. Jeśli prowadzimy punkt handlowy o ograniczonej przestrzeni użytkowej, kompaktowa kasa rejestrująca zapewni nam komfort obsługi klientów. Jeszcze większe ma to znaczenie w sytuacji, gdy chodzi o działalność mobilną.

Dla przedsiębiorstwa zajmującego się handlem obwoźnym, dobrym rozwiązaniem okaże się nieduża, lekka i ergonomiczna kasa fiskalna. Obecnie najmniejszym modelem dostępnym na rynku jest Posnet Mobile HS EJ, którego masa nie przekracza 400 g, a rozmiar obudowy pozwala zmieścić urządzenie nawet w kieszeni płaszcza – mówi Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Wytrzymała kasa, która dobrze leży w dłoniach i umożliwia łatwe przeniesienie z miejsca na miejsce, jest przyjazna w użytku i nie powoduje szybkiego zmęczenia. Dlatego też staje się odpowiednim partnerem do wszelkich podróży służbowych.

Nie rezygnując z funkcjonalności i wydajności

Wielu przedsiębiorcom może się wydawać, że mniejsze kasy fiskalne charakteryzują się niższymi parametrami i są pozbawione nowoczesnych rozwiązań. Okazuje się jednak, że wcale nie muszą one pozostawać w tyle w stosunku do modeli o większych gabarytach.

Kompaktowe urządzenia często dysponują mniejszą pojemnością bazy towarowej czy ograniczoną liczbą portów komunikacyjnych, ale nie musi to być regułą. Na pewno jednak nie są pozbawione innowacyjnych funkcji. Dla przykładu, wspomniana kasa dysponuje opcją zapisu elektronicznej kopii paragonów, która należy do zaawansowanych technologicznie rozwiązań, a przy tym bardzo wygodnych – wszystkie niezbędne dane o zarejestrowanych transakcjach umieszczane są na karcie pamięci, nie papierowych wydrukach – tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Przejrzyste wyświetlacze, klawisze funkcyjne, umożliwiające zaprogramowanie skrótów dla często wybieranych produktów lub usług bądź istotnych funkcji urządzenia – to również oferują kasy o niedużych gabarytach. Ponadto, zazwyczaj wyposażone są w wydajne akumulatory, a także pozwalają na użycie ładowarki samochodowej.

Mobilna…drukarka fiskalna?

Zazwyczaj ten rodzaj technologii sprzedaży kojarzy się z pracą stacjonarną. Nic w tym dziwnego, skoro do prawidłowego funkcjonowania wymaga współpracy z komputerem. Niemniej, obecność mobilnych drukarek fiskalnych pokazuje, że warunek ten nie stanowi przeszkody, a w dodatku – nie musi wpływać na potencjał urządzenia. Przykładem może być model Posnet Temo HS EJ – również wyposażony w elektroniczną kopię paragonów i prosty w obsłudze mechanizm drukujący, a przy tym zdolny obsłużyć 100 000 pozycji towarowych i wydrukować 50 000 wierszy na paragonie bez zasilania sieciowego. Zatem nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że urządzenia fiskalne o niedużych gabarytach potrafią być obdarzone dużym potencjałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *